Wymiana pionów elektrycznych w budynku wspólnoty

W budynku wspólnoty mieszkaniowej firma wykonała nowa instalację elektryczną od głównego zabezpieczenia poprzez piony na klatkach schodowych aż do zabezpieczeń w mieszkaniach. Proszę o radę w jaki sposób ma się odbyć odbiór wykonanych prac przez wspólnotę mieszkaniową. Czy firma w ramach przeprowadzonych prac winna dokonać badania wykonanej instalacji i je przedłożyć wspólnocie i dopiero na tej podstawie możemy odebrać całość prac.

Powinny byc pomiary i inwentaryzacja powykonawcza.
Co do odbioru jest ( powinno być ) okreslone miedzy wykonawca a inwestorem w umowie.

Witam

warto tu zajrzeć;

i tu;
Pomiary po wykonaniu instalacji

no i tu;

PN-HD 60364-6:2008/Norma przywołana

Dz.U. 2009 nr 56 poz. 461 2009.07.08 obowiązujący Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

Instalacje elektryczne niskiego napięcia – Część 6: Sprawdzanie
6.1 Zakres normy
W niniejszej Część HD 60364 podano wymagania dotyczące sprawdzania odbiorczego i sprawdzania okresowego instalacji elektrycznej.

pozdrawiam/STANCA

Na koniec wykonanych prac firma winna dopuścić instalację do eksploatacji a to może nastąpić po wykonaniu badań. Ktoś musi wziąć odpowiedzialność za stan instalacji i podpisać.

STANCA