Witam wszystkich forumowiczów. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd zostały wzięte wartości współczynników jednoczesności na zdjęciu które zamieszczam poniżej? Nie mogę w żaden sposób dojść do tego. A oto założenia do tego projektu:
- zasilanie budynku w energię elektryczną z istniejącej sieci Zakładu Energetycznego, od kabla
typu YAKXS 4 x 240 mm², ułożonego w ulicy. Odległość od stacji transformatorowej 630 KVA
do złącza kablowego – 200 m. Odległość od złącza do budynku – ok. 15 m; - pomiar zużytej energii bezpośredni (licznik dwutaryfowy zlokalizowany w przystawce pomiarowej
przy złączu); - ogrzewanie budynku energią elektryczną poprzez grzejniki konwekcyjne oraz ogrzewanie podłogowe;
- oświetlenie żarowe wewnątrz budynku;
- oświetlenie zewnętrzne świetlówkami kompaktowymi, sterowane EASY;
- woda zimna z sieci miejskiej – ogrzewana elektrycznie przepływowym podgrzewaczem wody;
- instalacja zraszająca sterowana poprzez EASY;
- układ sieci ZE – TN-C, w budynku TN-S.
