Współczynnik jednoczesności

Witam wszystkich forumowiczów. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd zostały wzięte wartości współczynników jednoczesności na zdjęciu które zamieszczam poniżej? Nie mogę w żaden sposób dojść do tego. A oto założenia do tego projektu:

  • zasilanie budynku w energię elektryczną z istniejącej sieci Zakładu Energetycznego, od kabla
    typu YAKXS 4 x 240 mm², ułożonego w ulicy. Odległość od stacji transformatorowej 630 KVA
    do złącza kablowego – 200 m. Odległość od złącza do budynku – ok. 15 m;
  • pomiar zużytej energii bezpośredni (licznik dwutaryfowy zlokalizowany w przystawce pomiarowej
    przy złączu);
  • ogrzewanie budynku energią elektryczną poprzez grzejniki konwekcyjne oraz ogrzewanie podłogowe;
  • oświetlenie żarowe wewnątrz budynku;
  • oświetlenie zewnętrzne świetlówkami kompaktowymi, sterowane EASY;
  • woda zimna z sieci miejskiej – ogrzewana elektrycznie przepływowym podgrzewaczem wody;
  • instalacja zraszająca sterowana poprzez EASY;
  • układ sieci ZE – TN-C, w budynku TN-S.

W poradniku projektanta elektryka autorstwa Juliana Wiatra jest tabela z wartościami współczynników jednoczesności. Generalnie wartość tego współczynnika jest dobierana “na oko” im masz większe doświadczenie przy projektowaniu tym dokładniej jesteś w stanie określić wartość tego współczynnika. Po prostu trzeba się orientować jak będzie użytkowany dany odbiór i wtedy założyć jakąś wartość.