Na początek opiszę trochę sytuacje gdyż zaczynam wątpić w moje szczęście.
-
Mieszkamy w starym domu około 100 letnim z całkowicie nową instalacją elektryczną robioną 3 lata temu. Po roku mieszkania piorun uderzył gdzieś w okolicy i uszkodził 1. dekoder od vectry oraz port hdmi Plazmy pomimo faktu że były odłączone od prądu czy od internetu !
-
Mając na uwadze powyższe zakupiłem jakiś tam tani telewizor dla dzieci. Sobie natomiast sprawiłem projektor - podłączony tylko do XBoxa. Dosłownie wczoraj - nie było nas w domu gdzieś w pobliżu walnął piorun uszkodzenia 1. projektor - miejsce gdzie jest port hdmi cały czas się grzeje 2. telewizor - świeci się standby ale się nie włącza. Dekoder od vectry działa - xbox działa. Wszystkie inne sprzęty jak tuner radiowy wzmacniacz cd itp działają. Czy powodem może być jakieś wadliwe wykonanie instalacji czy jest to po prostu mój wielki pech ?