Uprawnienia kwalifikacyjne były wydawane bezprawnie. Członkowie komisji egzaminacyjnej i właściciel firmy organizującej kursy będą odpowiadać przed sądem.
https://radiopiekary.pl/te-uprawnienia-byly-wydawane-nielegalnie-zatrzymania-w-bytomiu/
Uprawnienia kwalifikacyjne były wydawane bezprawnie. Członkowie komisji egzaminacyjnej i właściciel firmy organizującej kursy będą odpowiadać przed sądem.
https://radiopiekary.pl/te-uprawnienia-byly-wydawane-nielegalnie-zatrzymania-w-bytomiu/
Do tej pory nikt się tym zupełnie nie interesował więc proceder tej patologii dynamicznie się rozwijał. Być może jest to światełko w tunelu, chociaż osobiście to nie sądzę. Raczej stawiam na sytuację, że chłopaki zostali wystawieni przez kogoś.
[quote=“electrics, post:2, topic:14657, full:true, full:true”]
Do tej pory nikt się tym zupełnie nie interesował więc proceder tej patologii dynamicznie się rozwijał. Być może jest to światełko w tunelu, chociaż osobiście to nie sądzę. Raczej stawiam na sytuację, że chłopaki zostali wystawieni przez kogoś.
[/quote]
Ale teraz środowiska policji i sądów dowiedziały się że taki proceder istnieje.
[quote=“Simcode, post:3, topic:14657, full:true, full:true”]
[quote=“Simcode, post:3, topic:14657, full:true, full:true”]
Do tej pory nikt się tym zupełnie nie interesował więc proceder tej patologii dynamicznie się rozwijał. Być może jest to światełko w tunelu, chociaż osobiście to nie sądzę. Raczej stawiam na sytuację, że chłopaki zostali wystawieni przez kogoś.
[/quote]
Ale teraz środowiska policji i sądów dowiedziały się że taki proceder istnieje.
[/quote]
Jak oni śmieli przerywać nasz biznes? Jest to nasza odpowiedź na p0lską patologię. I jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa…
A w Bytomiu nie ma żadnej komisji - stan na kwiecień 2021.
[quote=“KonradOW, post:4, topic:14657, full:true, full:true”]
A w Bytomiu nie ma żadnej komisji - stan na kwiecień 2021.
[/quote]
Działa tam od kilkunastu lat komisja na ulicy dworcowej.
A tu znalazłem.
Elektryk Bytom Uprawnienia SEP Dozór-Eksploatacja,instalacje.
Siemianowicka 16, 41-902 Bytom
Po za tym firma może być z Krakowa czy z Warszawy, a organizować kursy i egzaminy w Bytomiu.
[quote=“Simcode, post:5, topic:14657, full:true, full:true”]
Po za tym firma może być z Krakowa czy z Warszawy, a organizować kursy i egzaminy w Bytomiu.
[/quote]
Przecież napisali:
Pierwsze informacje na temat nieprawidłowości w procedurach wydawania zaświadczeń o uprawnieniach elektrycznych przez jedną z bytomskich firm policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zdobyli już w 2016 roku.
Na szczęście policja działa sprawnie i szybko, ci co mieli zarobić to zarobili, a teraz trzeba zrobić tak, aby było łucciwie.
Tak, p0lska jest silnym i sprawiedliwym krajem, a kto mówi inaczej jest ruskim trolem!
Dopiero dzisiaj dzwoniła do mnie Pani czy nie ,potrzebuję, uprawnień. Zdawalność 100%. Tak naprawdę to co można nauczyć nie elektryka w ciągu jednodniowego szkolenia.
Cytat. Egzaminator SEP ( tak, tej właśnie organizacji komisją w Warszawie, egzamin po szkoleniu prowadzonym przez tą samą instytucję za pieniądze z UE) do egzaminowanego: Jestem porażony poziomem Pana wiedzy. Po czym egzaminowany otrzymuje świadectwo E+D wraz z pomiarami. W normalnych warunkach pań egzaminator by go wyśmiał, gdyby startowal do egzaminu na takie uprawnienia. Ale ponieważ kasa ma się zgadzać pdaje się takiemu uprawnienia. Przecież na " egzaminie" tryskał wiedzą. a że później niczego nie umie ro nie jest wina egzaminatora prawda?
W zeszłym roku odnawiałem E+D ( swoją drogą chory wymóg wg mnie dla czynnych elektryków) online
Nawet z ciekawości z doskoku ten kurs 2 godzinny obejrzałem to są tam absolutne podstawy, a z bardziej “zaawansowanych” rzeczy były kolory żył i z której strony zaleca się podłączenie fazy w gniazdku ![]()
No i na koniec kilka razy podkreślone żeby nie wpisywać zakresu którego się nie wykonuje normalnie bo na egzaminie zweryfikują. Faktycznie Panowie zapytali po co mi tyle, a po odpowiedzi zadali jakieś 2 pytania z pomiarów i dziękujemy zdane.
[quote=“marcin225, post:9, topic:14657, full:true, full:true”]
swoją drogą chory wymóg wg mnie dla czynnych elektryków [/quote]
Sytuację uzdrowiła by konieczność mania OC, a nie uprawnień.
Ale nikt tak nie chce.