UDomyślnie Stara instalacja
Witam, szybkie pytanie. Mam w mieszkaniu stara instalacje elektryczna. Stare bezpieczniki topikowe. W łazience mam 3 halogeny. Jeden był wykręcony, pomyślałem nic dołożę zeby był komplet. Co sie stało…po włączeniu włącznika światło zapala sie po jakichś 2-3sekindach. Po ok 0,5 h świecenia światła sie wyłączają. Po chwili włączają i znowu wylaczaja. Co jest tego powodem? Przegrzewanie sie przewodów ponieważ pobór mocy jest większy? Opóźnienie bo kable sa stare i rezystancja jest większa i zanim prąd dopłynie do transformatorów a zatem do halogenów? Dlaczego światło sie wyłącza? Co prowokuje wyłączenie? Bezpiecznika nie wybija, spadek napięcia czy jak? Nie jestem jakimś ekspertem dlatego proszę o wyrozumiałość.
A jaki masz zasilacz do tych halogenów?
Wyglada na to że majstry zrobiły jeden zasilacz dla trzech spotów. Jeśli na wyjściu ma 12 v i jest tym zasilane 3 halogeny to natężenie będzie za słabe i stad te dziwne akcje? JesCze dodam tylko ze otwory sa tak małe ze ani ręki nie mogę włożyć do sufitu ani zdjęcia tel zrobić. Zdołałem tylko wyciągnąć kable zeby zobaczyć kostkę. Przewód zasilający i pozostałe 3 na 3 halogeny.
Powiedziałbym tak. Wywalić halogeny+zasilacz/trafo i wstawić LEDy.
Oczywiście niech to zrobi odpowiednia osoba ![]()
Prawdopodobnie zasilacz/trafo masz już zepsute, czy przegrzane i po dołożeniu 3 żarówki nie wyrabia. Dlatego światło gaśnie.
Albo wymienić ten zasilacz elektroniczny na niezniszczalny toroid, jeśli ma być dalej 12V - w końcu to łazienka.