Witam.
Mam kilka pytań związanych z zabezpieczeniami termicznymi uzwojeń silników.
Czy wartości rezystancji rezystorów PTC stosowane w zabezpieczeniach termicznych silników należą do jakiegoś znormalizowanego szeregu ,czy są to jakieś typowe wartości ?
Czy mając np. silnik dwubiegowy z dwoma termistorami można przyjąć że obydwa termistory nagrzewaja sie jednakowo?(jedno uzwojenie jest przy drugim).
Czy jako zabezpieczenia termiczne stosowane są również inne rozwiązania a jesli tak to jakie (oprócz PTC i termokontaktu)?
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.