Rezystancja uziemienia w obiektach medycznych

Czy ktoś wie jaka powinna wynosić wartość rezystancji uziemienia w salach operacyjnych?

Witam
Problem jest bardziej złożony, a stosowna PN-IEC 60364-710 nie może się ukazać.

Były dyskusje na forum: http://ise.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=8419&st=0&sk=t&sd=a
Uziemienie w sieci IT

Może ktoś z kolegów posiada: Polska Norma PN-EN 60601-1:1999: Medyczne urządzenia elektryczne: Część 1: Ogólne wymagania bezpieczeństwa. i zerknie co tam jest.

Polecam bardzo ciekawy temat: http://www.itam.zabrze.pl/content/view/615/151/

Podstawy bezpieczeństwa elektrycznego w technice medycznej
Sławomir Latos, Adam Gacek

STANCA

Przy okazji tego tematu to warto poczytać:

http://ckp.nowysacz.pl/user_files/File/SEP/Poczenia_wyrwnawcze.pdf

Dr inż. Edward MUSIAŁ
Politechnika Gdańska
POŁĄCZENIA WYRÓWNAWCZE JAKO OCHRONA
PRZECIWPORAŻENIOWA UZUPEŁNIAJĄCA

CYTAT
Zresztą każdy nowo wznoszony budynek ma uziom fundamentowy i to
sprawę definitywnie załatwia. Jeśli starszy budynek uziomu fundamentowego nie ma i nie są przy nim
dostępne odpowiednie uziomy naturalne, to przy remoncie lub przebudowie wymaga się wykonania
uziomu sztucznego. Na przykład w Austrii [19] za wystarczający uważa się uziom poziomy o długości
10 m lub uziom pionowy o długości 4,5 m, niezależnie od tego, jaką rezystancję uziemienia w danych
warunkach one zapewniają. Tylko w bogatej Polsce jest do pomyślenia, że udzielne książątko z zakładu
energetycznego, wykształcone na tekstach COBR Elektromontaż, żąda − nie wiedzieć na jakiej podstawie
− rezystancji uziemienia 10

Przepraszam ale skąd wziąłeś takie pojęcie jak “uziemienie w sali operacyjnej”?