Witam
Może któryś z panów posiada wiedzę, jaka powinna być rezystancja uziemienia w betoniarni ?
Dziękuję i pozdrawiam
Odpowiednia.
koledze chodzi o uziemienie ochronne czy odgromowe?
Chodziło mi o uziemienie ochronne.
polecam lekturę “zasady wykonywania pomiarów uziemień i oceny wyników pomiarów” Jana Strzałki i Tadeusza Wojsznisa
tam jest opisane jaka powinna być rezystancja uziemienia ochronnego.
Tylko maksymalne napięcie dopuszczalne przyjmujemy na podstawie jego wartości dla pomieszczenia w którym to kryterium jest najostrzejsze