Porażenie w Turku

A tak często sprawdzenie ochrony pp oświetlenia parkowego, osiedlowego itd są po prostu ignorowane. Administratorom wydaje się, że to nie budynki i są marginalizowane, tymczasem stan wielu słupów oświetleniowych jest katastrofalny i może się to zemścić, jak w załączonym artykule. Na zdjęciu przedstawiam przykładowy stan wielu przyłączy słupów oświetleniowych a uwierzcie …widziałem dużo gorsze.

Pytanie kto dotyka słupy oświetleniowe?
Zresztą tam widać styki zaśniedziałe a nie zły stan izolacji przewodów.

Przeczytaj jeszcze raz powolutku ze zrozumieniem w/w doniesienie prasowe, a tam cud - jest odpowiedź kto dotyka :laughing:
Poza tym o ochronie przeciw porażeniowej chyba uczyli kolegę…

[quote=“PGR Mąkowarsko, post:2, topic:14878, full:true, full:true”]
Zresztą tam widać styki zaśniedziałe a nie zły stan izolacji przewodów.
[/quote] Gwoli ścisłości, to nie feralna latarnia z Turka, tylko przykład z innego obiektu obrazujący stan przyłączy.

A zardzewiałe, zaśniedziałe styki jaki wg kolego mają wpływ na IPZ i nie trzeba geniusza, żeby przewidzieć co czas i wilgoć z takim przyłączem i cienkimi kabelkami (zwłaszcza PEN) zrobi w kolejnych latach.

Podejrzewam przebicie na latarnie, a sama latarnia “nieuzerowana”.
W Warszawie tak się robi, podwójna izolacja strecz.

Witam,

A ta lampa ze sterczem to w ogóle podłączona czy raczej czeka na podłączenie?

Pozdrawiam

[quote=“Rariusz, post:6, topic:14878, full:true, full:true”]
Witam,



A ta lampa ze sterczem to w ogóle podłączona czy raczej czeka na podłączenie?



Pozdrawiam
[/quote]
Pewnie KońradOW “podłanczał” :lol:

[quote=“Rariusz, post:6, topic:14878, full:true, full:true”]
A ta lampa ze sterczem to w ogóle podłączona czy raczej czeka na podłączenie?
[/quote]
Nie jest podłączona, świeci się, a te kabelki pod sterczem były do iluminacji świątecznej, aby miastowe się cieszyły.
[quote=“Rariusz, post:6, topic:14878, full:true, full:true”]
Pewnie KońradOW “podłanczał”
[/quote]
Gorzej. On się podłączył do aparatu i internetów. A to jeszcze nic. Panie, on się podłanczył do ise!