Witam
… coś mi to na conajmniej 380 wygląda ![]()
pozdrawiam - Krzysztof
P.S. … a piece nie maja żadnej regulacji? może przy okazji tych kombinacji zostały na max włączone?
…lubię takie gdybanie ![]()
Witam
… coś mi to na conajmniej 380 wygląda ![]()
pozdrawiam - Krzysztof
P.S. … a piece nie maja żadnej regulacji? może przy okazji tych kombinacji zostały na max włączone?
…lubię takie gdybanie ![]()
To byłby temat do “Usterki” ! Ale może zbyt okrutny, bo tam goście wymiękli już przy żyrandolu. Podobno jest jako tako, gdy do podłączenia są 2 przewody. Przy 3-cim zaczynają się problemy. Przy większej ilości to już loteria. Dla prawdziwych “fachowców” rzecz jasna.
Życzę zdrowia!
lepiej jest oglądać ,USTERKĘ" tam jest dużo ciekawiej i weselej jak ludzie podobno z NASZEJ branży robią to co robią!!!
o zgrozo !!!
Witam
Jestem totalnym laikiem a potrzebuję Waszej pomocy. Moja teściowa ma 2 piece akumulacyjne. Powoli ale systematycznie poprzepalały je się grzałki (ale to nie jest problem tego postu). Ostatnio po właczeniu stycznika SLA 32 zaczął strasznie WARCZEĆ (nie wiem jak to opisać inaczej). Po przytrzymaniu tego czarnego kwadratowego w środku (mówiłem jestem laikiem) przestawało. I teraz problem w kazdym piecu mam wychodzące 3 podłaczone kabelki do ceramicznego czegoś i od tego odchodziły grzałki czwarty przewód nie podłaczony był. I teraz po podłączeniu do 2 z tych przewodów grzałka grzała ale kosmicznie mocno. W drugim piecu podłączyłem drugą grzałkę i też mocno grzała. Przepaliły się po 2 dniach. I teraz moje pytanie jak prawidłowo podłaczyć grzałki?? Najlepiej aby sprawdzenie odbywało się tylko za pomoca np próbnika prądu. Drugie pytanie jak sprawdzić czy to jest na 230 V czy na 300 ileś?? Na styczniku jest wiele cyferek. Proszę o pomoc. A może nie za drogi elektryk z Warszawy by się tego podjął??
Pozdrawiam
Robert
Po pierwsze warczenie stycznika: zabrudzona powierzchnia zwory w środku stycznika albo nie dokręcony przewód do zacisków cewki. W SLA 32 w środkowej części stycznika pod zaciskami torów prądowych.Zabrudzona zwora-odkręcić dwie śrubki mocujące pokrywę odłączyć przewody prądowe wyjąć pokrywę,po odwróceniu zobaczysz metalową powierzchnię pokrytą zabrudzeniami-wyczyścić bardzo drobnym papierem ściernym,wyjąć cewkę stycznika -odłożyć.Wyjąć dolną część zwory-przeczyścić .Składać w odwrotnej kolejności.Sprawdzać miernikiem (multimetr)cena ok.20zł.Grzałkiw tych piecach są na 230V.Ty włączyłeś je na 400V dlatego się szybko spaliły.
To znaczy że mam kupić grzałki na 400 czy podłączyć inaczej nowe na 230?? Jeżeli tak to poproszę info jak to zrobić. Mogę zrobić zdjęcia może to coś ułatwi (dopiero będą w sobotę). A co odłaczą napięcie na styczniku korki??
Pozdrawiam
Robert
Witam, najlepiej będzię jak dasz dorobić uczciwie jakiemus elektrykowi takie tłumaczenie przez internet nic dobrego nie da wręcz przeciwnie, ale wybór należy do ciebie -sukcesów
Dzisiaj dam dorobić tylko znajdź uczciwego. W Warszawie to tylko kasę trzepią zamiast robić. Czekma tylko na info czy wymiana na grzałki 380 V mi pomoże i czy są takie grzałki
uczciwego to ze świecą szukać, w tej sytuacji raczej nie pomogę, ale jak dobrze poszukasz to na pewno znajdziesz -powodzenia ![]()
A pokryjesz koszty przejazdu Kraków -Warszawa? i z powrotem
miałeś wrzucić fotki
Wiem, że miałem wrzucić fotki ale nie dotarłem jeszcze do teściowej. Postaram się w weekend. A powtórżę pytanie czy są grzałki na 380??
Pozdrawiam
Robert
Witam!
Są grzałki na 400V. Ale nie w piecach akumulacyjnych. Foto nic tu nie pomoże, poproś jakiegoś znajomego z omomierzem niech zmierzy oporność grzałek.
Pozdrawiam kafel56