Dzień dobry!
Proszę o poradę miernik cęgowy prądu upływu jaki wybrać?
W zasadzie nie tylko upływność będę tym chciał zmierzyć ale ogólnie małe prądy AC
Rozważam Metrel MD9272 lub Kyoritsu KEW 2432
Szczególnie w KEW 2432 zaciekawiły mnie funkcje pomiaru WIDE i częstotliwości podstawowej
Czy ktoś używał i może polecić któryś?
A propos jak inaczej zmierzyć prąd upływu nie używając cęgowego miernika?
Co do miernika , porównaj parametry i wybierz ten , który wydaje Ci sie być lepszym, Ja zwróciłbym uwagę na szerokość rozwarcia cęg (czasem brakuje). A jeżeli nie robisz takich pomiarów dużo , weź pod uwagę może mniej zaawansowany, ale tańszy : CMP-200 Sonela.
Zależy od potrzebnego zakresu pomiarowego.
Bez opcji filtra na niewiele się przyda na pracujących instalacjach( np. Fluke360)
Bardzo dobry Benning CM9 lub inny z rozdzielczością 1mikroA i obcięciem pasma do 50 Hz.
Sonel jest tani, przydaje się przy problemach z RCD, ale raczej na czystej instalacji bez elektroniki w odbiornikach. Miałem go ze dwa lata. Tani, mały i na szalejące różnicówki godny polecenia.
Cęgi do sprawdzania ciągłości uziemień też niektóre mają funkcję pomiaru małych prądów ale mają duże cęgi i miedzy kabelki często się nie mieszczą.