Kursy i szkolenia online konieczność czy wybór

Czy bierzesz udział w kursach i szkoleniach on-line?

  • Tak, ale tylko darmowych
  • Tak, również płatnych jeżeli wiem, że pomogą mi w pracy
  • Nie, aby się czegoś nauczyć szkolenie musi być stacjonarne
  • Nie biorę udziału w żadnych szkoleniach
0 głosujących

Witam,
Dla każdego Elektryka powinno być oczywistym, że podnoszenie kwalifikacji jest sprawą naturalną. Zmieniają się technologie, zmieniają się narzędzia, zmieniają się przepisy. Trudno działać w sposób prawidłowy i efektywny w tak zmieniającym się otoczeniu.
Zachęcam do udziału w sondzie, aby przekonać się o znaczeniu lub lekceważeniu nauki w formie online.
Zachęcam do wyrażenia swojego zdania poniżej w dyskusji na ten temat.
Pozdrawiam,
Jacek

Ostatnio uczestniczyłem w takim szkoleniu/wykładzie. Staram się być na bieżąco w temacie ale nie ukrywam, że po tym szkoleniu Pana Wiatra rozbolała mnie głowa :wink:

OBLICZANIE ZWARĆ W SIECIACH nn i SN ORAZ INSTALACJACH ELEKTRYCZNYCH nn DLA POTRZEB DOBORU APARTÓW ORAZ OCENY OCHRONY PRZECIWPORAŻENIOWEJ.

  1. Zwarcie jako szczególny stan urządzenia elektroenergetycznego.
  2. Przebieg prądu zwarciowego. Początkowy prąd zwarcia.
  3. Moc zwarciowa i jej zastosowanie do wyznaczania parametrów obwodu zwarciowego.
  4. Prąd zwarciowy udarowy.
  5. Prąd zwarciowy wyłączeniowy.
  6. Prąd zwarciowy zastępczy cieplny.
  7. Udział silników w prądzie zwarciowym.
  8. Ograniczanie prądu zwarciowego.
  9. Impedancje zwarciowe.
  10. Obciążalność zwarciowa elektrodynamiczna urządzeń elektrycznych. Zasady doboru aparatów elektrycznych do warunków zwarciowych.
  11. Obciążalność zwarciowa cieplna.
  12. Zwarciowa zdolność wyłączenia.
  13. Metodyka obliczania zwarć symetrycznych oraz zwarć jednofazowych dla potrzeb oceny ochrony przeciwporażeniowej.
  14. Przykłady rachunkowe.

Wykładowca: mgr inż. Julian Wiatr
Organizator: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

[quote=“opornik, post:2, topic:14756, full:true, full:true”]
Ostatnio uczestniczyłem w takim szkoleniu/wykładzie. Staram się być na bieżąco w temacie ale nie ukrywam, że po tym szkoleniu Pana Wiatra rozbolała mnie głowa :wink:
[/quote]

edwardmusial.info

Chodzi o tego magistra inżyniera Wiatra?

Witam, w mojej firmie w ciągu 20 lat było tylko jedno szkolenie !

[quote=“Pazer, post:4, topic:14756, full:true, full:true”]
Witam, w mojej firmie w ciągu 20 lat było tylko jedno szkolenie !
[/quote]

I bardzo dobrze, ty masz robić a nie latać po szkoleniach

[quote=“PGR Mąkowarsko, post:5, topic:14756, full:true, full:true”] I bardzo dobrze, ty masz robić a nie latać po szkoleniach[/quote]
Racja! Pracownik ma pracować i dorabiać Właściciela i Jego Rodzinę. Przychodzi z wiedzą i doświadczeniem, i ma pracować, a nie jeszcze się uczyć.

W Lojalce, którą podpisał, oświadczył, że będzie używał wiedzy, którą zdobył u poprzedniego Właściciela. Jednocześnie w niej jest zapis, że nie będzie używał wiedzy, którą dostanie w trakcie dorabiania Właściciela u następnego Właściciela.

Jedynie lekarz ma “praktykę”, jak student na trzecim roku. No, ale u nich się płaci 300 zł za poradę, czyli sugestię, “co ja bym zrobił na Pana/i miejscu, ale Pan/i sama decyduje”.
[quote=“PGR Mąkowarsko, post:5, topic:14756, full:true, full:true”]
w mojej firmie w ciągu 20 lat było tylko jedno szkolenie ![/quote]
U mnie dwa - wstępne i stanowiskowe.