Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jakie jest dopuszczalne obciążenie typowych słupów rozkracznych z żerdzi żelbetonowych?
Pdx i Pdy (daN)?
Pozdrawiam, z góry dziekuję za wszelką pomoc
tomek
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jakie jest dopuszczalne obciążenie typowych słupów rozkracznych z żerdzi żelbetonowych?
Pdx i Pdy (daN)?
Pozdrawiam, z góry dziekuję za wszelką pomoc
tomek
witam kolegów:)
Fx<1472 daN lub <2207 daN przy zastosowaniu rozpórki.
Fy< 2xFy pojedyńczej żerdzi czyli <222 daN.
Dopuszczalne obciążenie uzależnione jest również od zastosowanych ustaojów. Powyższe dane dotyczą nowych słupów z żerdzi ŻN/200.
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
Mam nadzieję, że dane dotyczące starych słupów są z mniej wiecej tego samego zakresu.
pzdr
tomek
witam ponownie.
Zdecydowanie NIE! Robiąc projekty remontów sieci widzę słupy mające poważne ubytki w betonie kwalifikujące je do wymiany. Niby stoją ale ich rzeczywista wytrzymałość zdecydowanie spadła. żeby powiedzieć do jakiej wartości należało by go po prostu złamać na stanowisku mierząc siłę.
Witam.
A co z tym słupem, Kolego opornik ?
http://www.przeklej.pl/plik/slup-rozkraczny-jpg-00048g5sf7vk2j6
witam Kolegów ![]()
No to Pawle poszedłeś po bandzie. Takich przypadków w tarnowskim ZE nie ma.
Czy aby ten słup nie jest własnością prywatną (tzn. nie ZE)?
Jeżeli ZE to ręce opadają. Pozostaje wysłać maila załączając fotkę.